Vitnesbyrd Belkis Gundersen
Jeg er født og oppvokst i Dominikanske Republikk i Karibien. Da jeg kom til Norge i 2002 var jeg ikke kristen. Jeg kalte meg for katolikk, fordi det er statsreligion i mitt hjemland. Jeg sa jeg trodde på Gud, men jeg var ikke født på ny, slik Jesus forteller i Joh. 3.3. til Nikodemus. Jeg hadde ikke en personlig relasjon med Gud. Jeg hadde gått igjennom barnedåp og konfirmasjon, men dette frelste meg ikke.
Jesus elsker deg! Det var nok for meg
Troen på Jesus handler ikke om religion, men en relasjon med Han som døde for oss på korset, og Jesus er den eneste veien til Gud og himmelen. Dette det viktigste valg i livet. Ta imot den gave Jesus er for oss i dag.
Det var ikke vanskelig å ta imot Jesus. Jeg traff en kristen dame som sa til meg «Jesus elsker deg» og det var nok for meg. Fra da av fulgte jeg Jesus og det har jeg aldri angret på. Han er det viktigste i mitt liv.